Golf on lõõgastav spordiala, mida naudivad tuhanded inimesed igapäevaselt. Rõõmustavalt on golf leidnud tee ka eestlaste südametesse ning aina enam eestlaseid avastavad golfivõlusid Eesti golfiradadel. Kas ka sul on tunne, et võiksid seda spordiala proovida, kuid kardad rajale minna, sest oled algaja? Pole muret! Alljärgnevas põgusas artiklis anname ülevaate sellest, kuidas golfi mängimine käib ning mida sa peaksid silmas pidama enne rajale minemist.
Enne, kui asud golfimängust mõtlema, tutvu golfi baasreeglitega – näiteks võid laenutada raamatukogust golfiteemalisi raamatuid. Mängu eesmärk on lihtne: sa pead saama palli oma stardipunktist (ehk „tiist“) lõpp-punkti, milleks on auk, mis on märgistatud lipukesega. Iga mängija soovib saada oma palli auku niivõrd väheste löökidega, kui vähegi võimalik. Tavalisel golfirajal on 18 auku, kuid on ka väiksemaid radu.
Igal rajal on erinevad reeglid, kuid üks jääb samaks: igal rajal on selge alguspunkt ja lõpp-punkt ning rajakaart, mille pealt jälgida, milline auk on järgmine. Kui sa mängid golfi, peaksid alati järgima radade järjestust.
Kui su pall peaks maanduma ootamatus kohas, ei tohi seda üles korjata ja liigutada. Palli tuleb lüüa sellest punktist, kuhu see maandus. Igal rajal on teatud ettenähtud löökide arv, st mitme löögiga peaks palli auku saama. Selle järgi käib ka skoori arvutamine: iga kord, kui sa lööd palli, läheb „1“ kirja sinu skoori. Võidab see mängija, kellel on kõige madalam skoor.
Enamus meist on näinud, kuidas golfimängijad viibutavad golfikeppi väga elegantsel viisil. Igaüks saab selle liigutuse selgeks õppida! See, kuidas mängija seisab ning milline on rüht, on eduka löögi jaoks äärmiselt oluline.
Kõigepealt, seisa nii, et sinu põlved ja puusad on pisut painutatud ning jalad on umbes puusalaiuselt harkis. Kalluta pisut ette puusadest nii, et sinu golfikepi ots puudutaks maad. Pea meeles ka seda, et sinu nö nõrgem külg peaks olema suunatud väljakul oleva augu suunas. St, kui sa oled paremakäeline, tõstad sa golfikepi üles oma paremale küljele ja lööd palli vasakule poole.
Kui oled löögiks valmis, tõsta golfikepp üles umbes 90-kraadise nurga all. Liiguta oma raskust oma tugevamale küljele. Sa peaksid tundma kuidas sinu õlad on suunatud ülespoole ning sinu tugevama külje puusal on rohkem raskust. Seejärel keera oma õlgu, et tõsta kepp täiesti üles. Sa tunned sel hetkel ilmselt oma küljelihastes ka väikest venitust. Sinu käed on põhimõtteliselt kella ühe positsioonis, arvestades seda maapinnaga võrreldes. Sinu puusas, kannas ning õlgades peaks olema kogunenud piisavalt jõudu, et keha oleks valmis täie hooga palli lööma.
Sel hetkel, kui sa tood golfikeppi allapoole palli suunas, liiguta oma raskust teisele küljele. Palli löömise ajal peaks su külg olema sirges asendis, kuid sinu puusad peaksid endiselt end pisut pöörama. Korraliku löögi jaoks peaksid hoidma oma käed täiesti väljasirutatult ka pärast seda hetke, kui puudutad palli.