Golfitarvikute juhend

Kui sul on esimene golfivarustus hangitud ning golfiraja liikmekaart näpus, oled ilmselt juba valmis rajale suunduma. Kas sa aga mõtlesid ka golfitarvikutele, lisaks baasvarustusele?

Selleks, et saada golfimängust maksimaalselt nauditav kogemus, on paslik mõelda ka golfiaksessuaaridele, mis täiendavad varustust ning kannavad kõik teatud eesmärki. Siin on nimekiri mõningatest olulistest aksessuaaridest, millele võiksid mõelda.

  1. Golfikindad ja -kingad: kindad ega jalanõud pole vajalikud välimuse tarbeks – neil on hoopis praktilisem eesmärk. Kindad aitavad kaitsta su käsi – arvesta, et golfikepi viibutamine võib olla kätele üsna kurnav ning kui sa ei kanna kindaid, võid peatselt avastada, et käed on valusad. Kvaliteetsed golfikingad aitavad sul hoida oma rühti stabiilsena, mis on golfimängimisel täiesti asendamatult vajalik.
  2. Pallikorjaja: see kaval abimees on iga golfimängija varustuses asendamatu. Olenevalt seadmest võib see ulatuda väga pikalt välja ning korjab su palli üles raskesti ligipääsetavatest kohtadest nagu näiteks vee keskelt.
  3. Golfihari: selle abivahendi näol on tegemist väga elementaarse objektiga, mis on aga golfiväljakul asendamatu. Golfihari, nagu võid arvata, on mõeldud selleks, et puhastada oma varustust ja hoida varustust heas seisukorras.
  4. Päikeseprillid ja vihmavari või -keep: Eesti mitmekülgse ilma pärast on mõistlik valmistuda nii selleks, kui päike peaks silma paistma, kui ka vihmaseks perioodiks. Need kaks eset on samuti üsna elementaarsed, kuid võiksid kindlasti sinu golfivarustuse hulka kuuluda.
  5. Rätikud: iga golfisõbra kotis on mitu rätikut. Miks? Aga ikka selleks, et puhastada oma golfikeppi! Rätikuid ei ole kunagi küllalt, seega varu endale neid kohe mitu.
  6. Skoorikaart: skoori peab ju ka pidama kuidagi, kuidas muidu tead, kuidas läheb! Võid hankida endale nii skoorikaardid kui ka hoida markereid taskus, et skoorikaarte täita.
  7. Tiid: golfimängijad teavad, et tiisid kulub nagu leiba! Varu endale tiisid rohkem kui sa enda arust vajadagi võid, sest usu mind – need kuluvad marjaks.

Nagu näed, siis golfimängija varustusse kuulub ka palju muud peale golfikeppide ja -pallide. Enamus nendest asjadest on saadaval üsna soodsalt, kuid on äärmiselt olulised täisväärtusliku golfielamuse loomiseks. Veendu, et enne rajale minemist oleksid sa korralikult varustatud, et saaksid nautida mängu täiel rinnal.